Szkolny Konkurs Plastyczny „Mój ulubiony książkowy bohater" PDF Drukuj Email

W dobie komputerów, telewizorów i innych atrakcji elektronicznych książka przestaje być źródłem wiedzy i ucieczką od szarej codzienności. A szkoda. Szkoda, że zamiast rozwijać swoją wyobraźnię, bo kształcimy ją właśnie dzięki książkom, wolimy fundować naszym oczom promieniowanie wydobywające się z komputera. Niestety, obrazy podane jak na tacy nie pozwolą nam rozwinąć swojej fantazji. A przecież to wielka przyjemność pozwolić sobie na samodzielne kreowanie wyglądu opisywanych postaci czy miejsc. Taką możliwość - niejako zapełnienia przestrzeni między literami własną treścią - daje nam książka.

Wiedzą o tym dobrze panie Iwona Sidor i Jolanta Wielgus, które zaproponowały uczniom klas 0 a „III konkurs plastyczny pod hasłem "Mój ulubiony książkowy bohater". Tuż przed Mikołajkami odbył się apel, podczas którego pani dyrektor Katarzyna Goworek życzyła wszystkim dzieciom wizyty Św. Mikołaja i mnóstwa prezentów i wraz z organizatorkami konkursu wręczyła nagrody.

Prace wykonało 67 uczniów. A oto zwycięzcy i nagrodzeni:

I miejsce - Łukaszewski Kamil - kl. I c

- Marynowski Jakub - kl. II c

- Zwada Wiktoria - kl. III c

II miejsce - Maj Patrycja - kl. I c

- Sadowska Wiktoria - kl. II b

- Broś Weronika - kl. III a

- Skowron Oliwia - kl. III c

III miejsce - Falfus Julia - kl. III a

- Tuźnik Wiktor - kl. III a

- Surmański Maciej -  kl. III b

- Bober Natalia -  kl. III c