Dziś jest:

Piątek
1 lipca 2022

Imieniny obchodzą:
Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian

Do końca roku zostało
184 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieSukces w konkursie ekologicznym PDF Drukuj Email

W dniu 15 listopada 2012r. w Urzędzie Miasta odbyło się podsumowanie ogłoszonego w styczniu konkursu „Program promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski”.

 

Celem konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie nawyków selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu. W kategorii szkół podstawowych PSP nr 14 zajęła III miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy drukarkę, miniwieżę audio oraz zestaw książek (słowniki, encyklopedie, albumy). W ramach Programu realizowane były różnorodne działania ekologiczne takie jak: apele, konkursy wiedzy ekologicznej, konkursy plastyczne, zajęcia dotyczące recyklingu, prezentacje multimedialne wykonywane przez uczniów, plakaty promujące selektywną zbiórkę odpadów, kampanie edukacyjne, wycieczki i akcje ekologiczne.

Najwyższe słowa podziękowania za osiągnięcie tego sukcesu należą się uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się do zbiórki surowców wtórnych takich jak: makulatura, elektrosprzęt, zużyte baterie, plastikowe butelki PET oraz aluminiowe puszki. Taką postawą przyczynili się do sukcesu naszej szkoły.