Dziś jest:

Piątek
1 lipca 2022

Imieniny obchodzą:
Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian

Do końca roku zostało
184 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieProjekt „Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III w Gminie Ostrowiec Świętokrzyski”- w PSP14 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Eliza Różycka   
niedziela, 30 września 2012 16:55

Od 01.09.2011 w Publicznej Szkole Podstawowej z oddziałami integracyjnymi im. Orląt Lwowskich  realizowany jest projekt „ Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III w Gminie Ostrowiec Świętokrzyski”. Działania projektowe w PSP14 obejmują głównie doposażenie bazy dydaktycznej w nowe pomoce dydaktyczne, oprogramowanie i sprzęt multimedialny ułatwiający indywidualizację pracy każdego ucznia podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej oraz zajęć pozalekcyjnych w małych grupach.

Oferta zajęć pozalekcyjnych obejmuje zajęcia wspierające dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym zagrożonych dysleksją ,zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych ,zajęcia usprawniające analizatory słuchu, wzroku i motorykę oraz gimnastyki korekcyjnej. Dla uczniów uzdolnionych przygotowano ofertę zajęć rozwijających uzdolnienia i zainteresowania z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, plastyki, muzyki, tańca. W ciągu dwóch lat realizacji projektu zaplanowano łącznie780 godzin bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych. Dzięki  zaangażowaniu nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w pracę społeczną wszelkie środki finansowe projektu  przyznane naszej szkole zostały wykorzystane na doposażenie bazy dydaktycznej w jak największą  liczbę różnorodnych pomocy dydaktycznych. Są to m.in. tablica interaktywna, laptop, projektor, wizualizer, 12 odtwarzaczy MP 3, mikroskopy, programy multimedialne, instrumenty, pakiety specjalistycznych pomocy dydaktycznych  do wyrównywania szans edukacyjnych dzieci oraz pakiety pomocy dydaktycznych dla uczniów uzdolnionych ułatwiające rozwijanie zainteresowań. Proponowane zajęcia cieszą się zainteresowaniem uczniów/uczennic i rodziców o czym świadczy wspaniała frekwencja. Celem szkoły jest umożliwienie udziału w zajęciach jak największej grupie uczniów i uczennic oraz indywidualizacja wspierająca i rozwijająca dzieci podczas codziennych zajęć dydaktycznych.  Jest to możliwie dzięki  pozyskanej bazie dydaktycznej i  zaangażowaniu nauczycieli klas I-III zgodnie z myślą pedagogiczną Janusza Korczaka:

 

„Mów dziecku, że jest dobre, że umie, że potrafi”

Małgorzata Sadrak

Poprawiony: środa, 05 czerwca 2013 14:57