27 października 2020

Frumencjusz, Iwona, Sabina, Wincenty

Spotkanie z Wojtkiem Szczęsnym PDF Drukuj Email

Edukacja interaktywna od dwóch lat jest obecna na zajęciach w integracyjnej klasie II a. Nowoczesne technologie informacyjne nie tylko uatrakcyjniają zajęcia szkolne lecz również pomagają osiągnąć sukces dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Przy sprzyjających okolicznościach mogą sprawić że rzeczy niemożliwe staną się realne. To właśnie innowacyjny sposób nauczania oparty na nowoczesnych metodach komunikowania się sprawił, że klasa pani Anny Siporskiej i pani Beaty Darnowskiej została zaproszona na spotkanie z Wojtkiem Szczęsnym- reprezentacyjnym bramkarzem naszych piłkarzy.

Ta niecodzienna rozmowa była możliwa dzięki videoczatowi w ramach przedsięwzięcia „Łączy nas piłka” realizowanego przez serwis Gogle+. Poprzedziło ją dużo przygotowań nie tylko pod względem sprawdzania sprzętu. Obraz ze spotkania miał pojawić się na tablicy interaktywnej i trzeba było wcześniej przeprowadzić próbę, która wypadła pomyślnie. Dzieci wraz z rodzicami zastanawiały się też, o co Wojtka zapytać.  Potem nastał czas oczekiwania. Reprezentacyjny bramkarz naszej drużyny okazał się bardzo serdecznym człowiekiem a ostrowieckie dzieciaki tak przypadły mu do gustu, że postanowił podarować im swoje rękawice bramkarskie z własnoręcznym autografem. Swoimi wrażeniami z niecodziennej konferencji dzieciaki podzieliły się z redaktorem Gazety Ostrowieckiej.