27 października 2020

Frumencjusz, Iwona, Sabina, Wincenty

Sukcesy naszych młodych pływaków PDF Drukuj Email

W ubiegłym roku do społeczności uczniowskiej naszej szkoły dołączyła żywiołowa i pełna energii klasa pływacka – obecna 5d. Uczniowie z tej klasy trenują na „Rawszczyźnie” dwa razy dziennie pod kierunkiem pana Zbigniewa Styczyńskiego. Ich wytrwała, systematyczna praca przynosi efekty – młodzi pływacy osiągają w barwach KSZO znaczące sukcesy.

W ubiegłym roku zajęli drużynowo I miejsce w „Drużynowym Wieloboju Pływackim” dzieci 10 -11 lat oraz I miejsce w „Małej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej”, a w klasyfikacji  indywidualnej aż 6 osób znalazło się w pierwsze dziesiątce. Kacper Michta może dodatkowo pochwalić się dwoma rekordami okręgu świętokrzyskiego (200 m stylem motylkowym i 200 m stylem grzbietowym). Bieżący rok pływacy rozpoczęli udanym startem podczas I rundy Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej (11.02.2012r.). Na trzecim stopniu podium stawali indywidualnie: Mikołaj Szeląg, Oskar Jarocha i Iga Kroczek. Natomiast w sztafetach I miejsce zdobyli chłopcy: Jakub Bartkowski, Marek Dzik, Oskar Jarocha, Kamil Orłowski, Cezary Pietrzyk, Mikołaj Szeląg, a II miejsce dziewczęta: Iga Kroczek, Nikola Mroczkowska, Julia Szafrańska.

Patronat nad uczniami z klasy sportowej objął poseł pan Zbigniew Pacelt, który podarował im w czasie ferii profesjonalne płetwy do pływania. Mamy nadzieję, że pływacy z 5d jeszcze nie raz dostarczą nam wielu sportowych emocji. Udanych startów życzymy również młodszym kolegom z klasy 4d.