Dziś jest:

Poniedziałek
18 października 2021

Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René

Do końca roku zostało
75 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieNa tropie skarbów Ziemi Świętokrzyskiej PDF Drukuj Email

 

„Pewnego sobotniego wieczoru, kiedy siedziałam z dziadkiem na ławce, wśród kwiatów zauważyłam stary, brudny grosik. Podniosłam go i oczyściłam, aż zabłyszczał w promieniach zachodzącego słońca. Wtedy dziadek uśmiechnął się do mnie i opowiedział interesującą historię. Dotyczyła miejsc, w których się wychował i spędził swoją młodość. Usłyszał ją od swojego ojca a mojego pradziadka. Chciałabym ją teraz opowiedzieć.”
Tak rozpoczyna się praca Kingi Dąbrowskiej, uczennicy klasy 6b, która w III Świętokrzyskim Konkursie Plastyczno-Literackim zdobyła I wyróżnienie. Temat pracy literackiej: „Na tropie skarbów Ziemi Świętokrzyskiej” Kinga rozwinęła opowiadając tajemniczą historię związaną z Górą Witosławską. Praca napisana została pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, Renaty Skruchy.

Więcej…
 
GORĄCZKA ZŁOTA PDF Drukuj Email

 

Od marca do końca maja trwała zbiórka monet o nominałach 1,2,5 groszowych. Zebraliśmy 33,6 kg. Kwota ta jest przeznaczona na dofinansowanie wypoczynku letniego organizowanego przez OR PCK. 12 czerwca na podsumowanie tej akcji w Parku Miejskim odbył się konkurs na „Najlepszego zbieracza złota”, w którym uczestniczyła klasa 4b pod opieką pani Krystyny Suski. Uczniowie brali udział w grze terenowej i warsztatach pt.” Umiem pomagać”. Wszystkim dopisywały humory. Chociaż nie zdobyliśmy pucharu to nie wróciliśmy z pustymi rękami bo najlepsi zbieracze złota otrzymali nagrody

Więcej…
 
LEKKI TORNISTER PDF Drukuj Email

W bieżącym roku szkolnym w klasach  0 – III wychowawcy realizowali ogólnopolski projekt Lekki Tornister. Lekki Tornister to projekt  skierowany do:
– nauczycieli, by wymagali noszenia tylko niezbędnych podręczników i zeszytów, a także przekazywali wiedzę nt. profilaktyki wad postawy dzieciom i ich opiekunom;
– rodziców i opiekunów, by codziennie kontrolowali zawartość tornistrów swoich pociech, a także wiedzieli, czym kierować się podczas zakupu plecaków i innych przyborów szkolnych;
– dzieci, by wiedziały, jak prawidłowo spakować i nosić tornister i dlaczego wkładanie do niego zbędnych rzeczy  jest szkodliwe  dla ich kręgosłupów;
W klasach młodszych wychowawcy od dawna starają się walczyć z tym problemem. Dzieci korzystają z możliwości pozostawiania w szafkach szkolnych przyborów plastycznych oraz podręczników. Mimo tych działań, ważenie szkolnych plecaków pokazało, że wielu uczniów nosi za ciężkie tornistry. Ich waga przekraczała 10 % wagi dziecka. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy było niewypakowanie lub zapakowanie niepotrzebnych podręczników i zeszytów, zabawek i ciężkich, przeładowanych piórników.

Więcej…
 
Szkolne nocowanie PDF Drukuj Email

Klasa 5b zorganizowała biwak w budynku naszej szkoły. Nasze biwakowanie rozpoczęliśmy o 20.00 zawodami sprawnościowymi: meczem piłki nożnej, wyścigiem "tyłem do przodu" i skokami na piłce. Niektórzy skakali wysoko jak koniki polne, innym zbyt długie nogi przeszkadzały w oderwaniu się od podłogi. A potem była dyskoteka piżamowa - co za kreacje nocne?! Wielkim wyzwaniem okazała się wieczorna toaleta w szkolnej łazience. Niektórzy ograniczyli się tylko do umycia zębów i czubka nosa. Sala polonistyczna, w której napisaliśmy tyle klasówek, zamieniła się w pole biwakowe bez namiotów. Ciężko było zasnąć, gdy obok na materacach spali koledzy i koleżanki z klasy. Noc okazała się za krótka na pogaduszki do poduszki. Rano już tylko pobudka, mycie, pakowanie i … do domu.

Więcej…
 
W krainie radiowych czarów PDF Drukuj Email

Uczniowie klas 1b gimnazjum i 6a szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawczyniami, Moniką Popek, Małgorzatą Guzek oraz Beatą Kwiecień,  odbyli  wspólną wycieczkę do stolicy. Głównym punktem harmonogramu była wizyta w  Polskim Radio.
Uczestnicy zostali zapoznani z historią radia, zobaczyli „od kuchni” pracę redaktorów, realizatorów, pracowników obsługi technicznej. Dużo emocji dostarczyło  obserwowanie  studia radiowego, w którym odbywała się właśnie  audycja „na żywo” – niczym reżyser przyglądający się z reżyserki pracy redaktorów. Wielką atrakcją okazało się spotkanie w jednym ze studiów pana Henryka Gołębiewskiego, aktora filmowego i telewizyjnego, znanego z seriali dla młodzieży takich jak „Wakacje z duchami”, „Podróż za jeden uśmiech” czy „Stawiam na Tolka Banana”. Krótka rozmowa a także wspólna fotografia wywarły na wszystkich ogromne wrażenie.

Więcej…
 
Zajęcia w ramach programu „Jem drugie śniadanie” PDF Drukuj Email

W kl.  6 b w ramach programu ,,Jem drugie śniadanie” odbyły się następujące lekcje: ,,Mam chrapkę na kanapkę”, ,,Co się kryje w śniadaniówce?”, ,,Od ziarenka do bochenka”. Lekcje miały na celu wyrobienie nawyku jedzenia drugiego śniadania. Uczniowie zapoznali się z prawidłowymi zasadami żywienia. Uświadomili sobie, jak ważną rolę odgrywa regularne odżywianie, odpowiedni dobór składników pokarmowych oraz  spożywanie drugiego śniadania.  Podczas zajęć uczniowie przygotowywali drugie śniadanie – sałatki owocowe.  Podczas ich wykonywania korzystali z przyniesionych przepisów. Były one na tyle atrakcyjne, że uczniowie wymieniali się nimi między sobą. Na lekcji ,,Od ziarenka do bochenka” uczniowie zapoznali się z historią chleba, rodzajami zbóż i mąk oraz rolą  pieczywa w odżywianiu człowieka. W oparciu o wiadomości zdobyte na lekcji wykonywali plakaty.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 86