Dziś jest:

Wtorek
30 listopada 2021

Imieniny obchodzą:
Andrzej, Justyna, Konstanty, Maura, Zbysława

Do końca roku zostało
32 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieSukces Kai Skrzypczyk z klasy 1a. PDF Drukuj Email

 

W piątek, 21 kwietnia w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach odbył się IX Wojewódzki Turniej Recytatorski Świętokrzyskiej Literatury Ludowej "Mostki Ludowe 2017" zorganizowany przez stowarzyszenie „Między Wierszami” we współpracy między innymi z suchedniowskimi placówkami kultury. W konkursie wzięło udział 21 wykonawców, sklasyfikowanych w dwóch kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Jagoda Juchniewicz – instruktor teatralny z Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej, Ilona Krogulec – bibliotekarz z Biblioteki Publicznej w Suchedniowie, Piotr Kogut – recytator, instruktor teatralny, prezes Stowarzyszenia „Głowa do góry”  podkreśliło bardzo wysoki poziom recytacji. Jest nam zatem bardzo miło, że w kategorii dzieci klas I – III pierwsze miejsce przypadło naszej uczennicy – Kai Skrzypczyk. Kaja uczy się w klasie 1a. Do konkursu przygotowała ją mama – pani Andżelika Skrzypczyk oraz nauczycielka j. polskiego p. Alina Pastuszka, która od lat sprawuje opiekę artystyczną nad jej starszą siostrą.

Więcej…
 
Dzień pełen wrażeń. PDF Drukuj Email

 

Pierwszego dnia, zaraz  o świętach klasa 1a ze swoimi wychowawcami: p. Anną Siporską, p. Barbarą Kędzierską i p. Arkadiuszem Jeruzalem zrobiła sobie jeszcze jeden dzień wolnego od zajęć w szkole udając się na wycieczkę do Castoramy. Tam dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Majsterkowo” rozwijając swoją wyobraźnię, umiejętności manualne i pasję do majsterkowania. Pod opieką instruktora uczniowie składali i sklejali z ogromnym zaangażowaniem i w skupieniu duży samochód ciężarowy a potem ozdabiali osłonkę na doniczkę. Po warsztatach, wszyscy udali się do pobliskiej mobilnej pizzerni na małe co nieco a po nabraniu sił młodzi majsterkowicze z ogromną ochotą wskoczyli do basenu aby kontynuować naukę pływania.

Więcej…
 
Ekokurczak PDF Drukuj Email

 

Wielkanoc dostarcza wiele pomysłów i inspiracji artystycznych nauczycielom i uczniom. W klasie 1a do wykonania świątecznych ozdób wykorzystano surowce wtórne. Były to rolki po papierze toaletowym.  Z pomocą wychowawców: p. Anny Siporskiej, Barbary Kędzierskiej i p. Arkadiusza Jeruzala uczniowie ze zwykłego szarego kartonu wyczarowali „żółciutkie”, sympatyczne kurczaki, którymi wraz ze świątecznymi życzeniami obdarowali dyrekcję szkoły. Zanieśli je również do domów by ozdobiły ich stoły, biurka i pokoje.

Więcej…
 
Wielkanocny zawrót głowy PDF Drukuj Email

Ostatnie dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi upłynęły w świetlicy szkolnej pod znakiem pracy twórczej oraz fantastycznej zabawy.
I tak oto uczniowie wykonywali kolorowe wielkanocne koszyczki z pisankami oraz malowali  obrazki z zajączkami, jajeczkami, kaczuszkami, baziami oraz innymi motywami wielkanocnymi. W ten sposób powstały niepowtarzalne wystawki tematyczne, które przystroiły wnętrze świetlicy i bawialni.
Z kolei miłośnicy wytworów manualnych o charakterze przestrzennym tworzyli świąteczne papierowe króliczki. Dzieci wykorzystały do tego  rolki po papierze toaletowym, do których przyklejały wesołe buźki z króliczkami.

Więcej…
 
"Symbole i zwyczaje wielkanocne - zajęcia integracyjne " PDF Drukuj Email

12 marca uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczyniami p. Urszulą Rafałkowską i p. Edytą Kłos zaprosili zaprzyjaźnione przedszkolaki z grupy Fasolki i ich wychowawczynię p. Marzenę Kowalską z Przedszkola nr 21 na wspólne zajęcia. Spotkanie przebiegało w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc, a jest to wydarzenie bardzo mocno zakorzenione w polskiej tradycji. Podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat polskich zwyczajów i tradycji ludowych. Zgłębiły wiedzę na temat zwyczajów Wielkanocnych panujących dawniej i tych, które pozostały do dziś. Święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus, to tradycje, które dzieci doskonale znały i chętnie o nich opowiadały. Natomiast z zainteresowaniem słuchały o dawnych zwyczajach takich jak pogrzeb żuru, wieszanie śledzia czy o pucherokach. Nie zabrakło rozmów na temat ważności tych świąt w życiu każdego z nas.

Więcej…
 
EKO Ostrowiec PDF Drukuj Email

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 86