Dziś jest:

Poniedziałek
18 października 2021

Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René

Do końca roku zostało
75 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieW świecie muzyki – zajęcia umuzykalniające PDF Drukuj Email

 

Zajęcia muzyczno-rytmiczne, to próba wprowadzenia dzieci w świat muzyki.  W naszej szkole w każdy piątek w świetlicy szkolnej (bawialnia) odbywają się zajęcia rytmiczne przy akompaniamencie keyboardu. Towarzyszy im atmosfera zabawy i odprężenia. Ćwiczenia muzyczno-ruchowe realizowane są w celu: podniesienia ogólnej sprawności ruchowej, uregulowania napięcia mięśniowego, osiągnięcia swobody i płynności  ruchów, doskonalenia koordynacji ruchowej, słuchowo-ruchowej i wzrokowo- ruchowej, osiągnięcia poprawy w orientacji przestrzennej, kierunkowej i czasowej, rozwijania wrażliwości  percepcyjnej w zakresie :melodii, tempa, ekspresji w muzyce, wdrażania dzieci do zajęć zespołowych, ułatwienia nawiązania kontaktu z rówieśnikami, kształtowanie wyobraźni muzycznej poprzez zabawy ruchowe.

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Ziemi w świetlicy PDF Drukuj Email

 

Lubimy świeże powietrze, zieleń, śpiew ptaków….
Uczniowie w świetlicy szkolnej zorganizowali burzę mózgów, która to zaowocowała listą pomysłów, jak młodzież i dzieci mogą dbać o środowisko naturalne. Powstały plakaty promujące ochronę planety. Ciekawym pomysłem było wyhodowanie i posadzenie własnych drzew. Bardzo pomocna przy tym okazała się szyszka przyniesiona z jednego z zimowych spacerów po lesie, bowiem z szyszki udało się pozyskać nasionka sosny, a z tych wyrosły już malutkie drzewka. Uczniowie z troską i uwagą przesadzili sadzonki do doniczek. Teraz czekamy na własny, sosnowy las. Dodatkowo uczniowie realizowali też projekt plastyczny Motyle. Danuta Wójcik, Sylwia Raczyńska.

Więcej…
 
I Międzyszkolny Turniej Matematyczny PDF Drukuj Email

 

27 kwietnia trzyosobowa drużyna z naszej szkoły: Amelia Bień z klasy Va, Kamil Łukaszewski z klasy Vc oraz Joanna Strąpoć z klasy Ve, wzięła udział w  I Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym dla uczniów klas piątych zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 w Ostrowcu Św. W pierwszej części turnieju uczniowie indywidualnie rozwiązywali zadania z matematyki, w drugiej grupowo zmagali się z problemami matematycznymi. Oceniane również były „latające stworzenia” wykonane techniką origami, które drużyna zabrała ze sobą. Dla wszystkich uczestników turnieju organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek oraz drobne upominki. Nasi uczniowie nie zdobyli co prawda pierwszego miejsca ale bardzo dobrze się bawili. Mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności współdziałania oraz zdrowej rywalizacji.

Więcej…
 
Nasi uczniowie wśród laureatów. PDF Drukuj Email

 

27 kwietnia w PSP nr 5 obył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Zdrowie w poezji dziecięcej”. Wśród młodych recytatorów nie zabrakło również uczniów naszej szkoły. Na scenie zaprezentowali się: Kaja Skrzypczyk z klasy 1a oraz Nataniel Kowalski z klasy 2a. Miło nam zakomunikować, że w kategorii klas pierwszych II miejsce zdobyła Kaja Skrzypczyk, którą do konkursu przygotowała mama p. Andżelika Skrzypczyk i wychowawczyni p. Anna Siporska. W kategorii klas II-III Nataniel otrzymał wyróżnienie. Do konkursu przygotowywała go p. Urszula Rafałkowska.

Więcej…
 
Najpiękniejsza pisanka w mieście. PDF Drukuj Email

W Niedzielę  Palmową  9 kwietnia na ostrowieckim rynku odbył  się miejski rodzinny konkurs na najpiękniejszą pisankę i palmę  wielkanocną. Uczennica naszej szkoły Martynka Rybak z klasy 5d zdobyła w swojej kategorii  wiekowej 7-13 pierwsze miejsce. Gratulujemy.

Więcej…
 
XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny PDF Drukuj Email

 

26 kwietnia 2017 roku w PSP nr1 w Ostrowcu Św. odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Jestem Mistrzem w Rozwiązywaniu Zadań Tekstowych". Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów, Marcelina Langa z kl.3b i Mikołaj Mrozowski z kl.3d, który zdobył tytuł wicemistrza uczniów klas trzecich miasta Ostrowca Św.w rozwiązywaniu zadań tekstowych. Do konkursu uczniów przygotowywały kl.3b - Krystyna Winczewska i 3d - Izabella Kolasa
Konkurs adresowany był do uczniów klas III ostrowieckich szkół podstawowych. Etap międzyszkolny poprzedziły eliminacje szkolne. Na podstawie eliminacji w macierzystych placówkach wyłoniono 24 finalistów reprezentujących 12 szkół. Zadaniem uczniów było rozwiązanie dziesięciu zadań tekstowych.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 86