Dziś jest:

Poniedziałek
18 października 2021

Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René

Do końca roku zostało
75 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieMama najwspanialsze słowo na świecie… PDF Drukuj Email

Zbliżał się Dzień Matki, dzieci w świetlicy szkolnej przygotowywły się do obchodów tego święta. Przy piosenkach o Mamie powstawały kolorowe nutki, czytano wiersze poświęcone naszym Mamom. Tworzono portrety ukochnych Mam. Kierowane sercem dzieci wykonały urocze kwiaty i laurki, by wraz z życzeniami ofiarować je Tym, które dają nam ciepło, bezpieczeństwo, bezwarunkową miłość i akceptację. Kochamy Was drogie Mamy, żyjcie nam zdrowo i szczęśliwie 100 lat!
Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
"Do grającej szafy grosik wrzuć" PDF Drukuj Email

 

Chcąc uczcić święto najbliższych, uczniowie klasy 3d, pod kierunkiem p. Izabelli Kolasy, przygotowali program muzyczny pt. "Do grającej szafy grosik wrzuć". Zaproszeni goście, rodzice i dziadkowie mieli okazję przypomnieć sobie największe przeboje polskich i zagranicznych wykonawców, m.in. Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego, Maryli Rodowicz, Urszuli, zespołów: Czerwone gitary, Happy End czy Enej. Przedstawienie, które trwało 1,5 godz. obejrzało ponad ok. 100 przybyłych gości, którzy bardzo dobrze się bawili.

Więcej…
 
Sercem za serce – Święto Mamy i Taty w klasie 2e PDF Drukuj Email

 

W czwartkowe popołudnie 25 maja 2017 r. dzieci z klasy 2e z wychowawczynią Jolantą Wielgus i Rodzicami  uczniów świętowały Dzień Mamy i Taty. Słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach,  w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie w wierszach i śmiesznych scenkach,  zdolności wokalne i taneczne prezentując wspaniale zumbę ,  na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym  dzieci złożyły życzenia i wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane techniką origami  laurki  oraz obrazy przedstawiające kwitnące bzy wykonane z krepiny i zaprosiły na poczęstunek.

Więcej…
 
Kwiaty dla mamy PDF Drukuj Email

Pod takim hasłem przeprowadzono w maju cykl zajęć świetlicowych. Na początku dzieci opowiadały o swoich mamach, rysowały ich portrety i uzasadniały, dlaczego to ich mama jest najlepsza na świecie. Następnie w ramach zajęć z edukacji polonistycznej pracowaliśmy z tekstem. Czytaliśmy wiersze, opowiadania, w których występowała postać mamy. Była też praca z komputerem, to właśnie przy pomocy Internetu redagowaliśmy życzenia do laurek.
Każdego dnia podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały prace, gdzie motywem przewodnim były kwiaty. Powstały piękne dzieła: „Kwiaty w wazonie”, „Bukiety z kółek origiami”, „Kosze pełne kwiatów”, „Kwiaty w kształcie serc”.

Więcej…
 
Warsztaty plastyczne w BWA PDF Drukuj Email

W dniu 18 maja uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczyniami p.Urszulą Rafałkowską i p. Edytą Kłos odbyli wycieczkę do BWA w Ostrowcu Św. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania wystawy o nazwie "Pomiędzy" autorstwa Jowity Mormul, Konrada Hajdamowicza i Artura Bartkiewicza. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali wernisaż i zadawali liczne pytania odnoszące się do rejestracji obrazów. Następnie dzieci w związku ze zbliżającym się Dniem Matki wzięły udział w warsztatach plastycznych. Własnoręcznie wykonywały dla swoich mam unikatowe prezenty. Były to kolorowe kwiaty z wplecionym sercem umieszczone w metalowych doniczkach. Prace prezentowały się pięknie. Dzieci wykonały je z dużą starannością i zaangażowaniem. Na zakończenie wszyscy udali się na lody i w doskonałych humorach powrócili do szkoły.

 

Więcej…
 
Turniej Matematyczny „Łamigłowa” o Puchar Dyrektora Szkoły PSP nr 5 PDF Drukuj Email

22 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Turniej Matematyczny „Łamigłowa” o Puchar Dyrektora Szkoły PSP nr 5. Naszą szkołę reprezentowała Maria Hapczyn z klasy IV a, Kamil Łukaszewski z klasy V c oraz Joanna Strąpoć z klasy V e. Uczestnicy  konkursu musieli wykazać się umiejętnością wykorzystania matematyki do rozwiązywania zadań, zagadek, rebusów, krzyżówek i problemów. Oceniany był również plakat pt. „Matematyka na wesoło”, który wykonały uczennice klasy VI c Oliwia Kamińska, Oliwia Luboch oraz Magdalena Róg.  Nasza drużyna zdobyła II miejsce.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 86