Dziś jest:

Poniedziałek
18 października 2021

Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René

Do końca roku zostało
75 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieZ wizytą w stolicy. PDF Drukuj Email

 

31 maja 2017r. na długo oczekiwaną wycieczkę do Warszawy pojechali uczniowie klasy III a pod opieką swoich wychowawczyń  pani Beaty Darnowskiej i Anny Kosiarz, oraz klasa III d z p. Izabellą Kolasą i Justyną Grotek. Na początku uczniowie spacerowali alejkami Warszawskich Łazienek. Podziwiali Pałac na Wyspie, Pomarańczarnię oraz Ogrody Królewskie. Na koniec poszli pod pomnik Fryderyka Chopina. Kolejnym punktem wycieczki był musical w teatrze Buffo ”Piotruś Pan”. Dech w piersi zapierały efekty specjalne, tańce aktorów pomiędzy widzami, stroje, kunszt aktorski. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Wedlu. Uczniowie przypomnieli sobie skąd pochodzi czekolada i dowiedzieli się w jaki sposób się ją wyrabia,  jakie mamy jej rodzaje i która z nich jest najzdrowsza. Kolejnym etapem wizyty w Wedlu były słodkie warsztaty, podczas których uczniowie zdobili torciki Wedlowskie, które później zabrali z sobą do domu.

Więcej…
 
Świętokrzyskie, jakie cudne. PDF Drukuj Email

 

Że świętokrzyskie jest cudne, mogły przekonać się dzieci z klasy 1a, które pod opieką swoich nauczycieli – p. Anny Siporskiej, p. Arkadiusza Jeruzala i p. Justyny Grotek 30 maja zwiedziły kilka ciekawych zakątków swojego regionu. Najpierw pojechały do Krajna, gdzie obejrzały w miniaturze najatrakcyjniejsze zakątki świata. Bilety do Parku Miniatur wygrały w konkursie na najsympatyczniejszą klasę. Potem udały się do Huty Szklanej, gdzie mieści się Baby Jagowo – miejsce ściśle związane z regionem świętokrzyskim i będące symbolem Gór Świętokrzyskich. Tu spotkały się z czarownicami i zbójem Madejem, który opowiedział im swoją historię.  Odwiedziły Chatkę Baby Jagi, Domek Jasia i Małgosi, przespacerowały się tunelem strachu.

Więcej…
 
Złoty Klucz do Tajemnic Wszechświata dla Kai Skrzypczyk PDF Drukuj Email

 

W dniach 26 - 28 maja na scenie Starachowickiego Centrum Kultury odbył się  XXVII Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych z całego województwa świętokrzyskiego. Podzielono ich na dwie kategorie, zależnie od wieku. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły,  z klasy 1a Kaja Skrzypczyk. Dziewczynka w kategorii klas 0 – III zdobyła najwyższą nagrodę  „Złoty Klucz do Tajemnic Wszechświata”. To kolejny sukces małej, niezwykle uzdolnionej recytatorki. Wcześniej była już laureatką konkursu powiatowego i wojewódzkiego. Tym razem sięgnęła po laur ogólnopolski.  Do konkursu Kaję przygotowała mama  p. Andżelika Skrzypczyk oraz p. Alina Pastuszka  nauczycielka j. polskiego.

Więcej…
 
Zajęcia otwarte w 2 a PDF Drukuj Email

 

Dzień Matki w klasie 2a obchodzony był w szczególny sposób. W dniu 25 maja mamy zostały zaproszone na zajęcia otwarte przez dzieci oraz wychowawczynie p. Urszulę Rafałkowską i p. Edytę Kłos. Zajęcia dotyczyły tego, jak dzieci spostrzegają swoje mamy, w jaki sposób się do nich zwracają, jak dużo wiedzą na temat ich zainteresowań oraz sposobu spędzania wolnego czasu. Dzieci wypowiadały się na temat tego, za co kochają swoje mamy. W trakcie zajęć uczniowie zaprezentowali program artystyczny składający się z wierszy i piosenek. Wykonały również "Pomocną dłoń"  na której umieścili propozycję, w jaki sposób mogą pomóc swojej zapracowanejmamie. Na zakończenie zajęć dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki w podzięce za trud wychowania oraz miłość, którą otrzymują od swoich mam.

Więcej…
 
Świętujemy Dzień Mamy i Taty PDF Drukuj Email

 

W dniu 26.05.2017r. uczniowie klasy I b przedstawili program słowno - muzyczny, w którym zaprezentowali  pokaz swoich umiejętności recytatorskich, wokalnych oraz tanecznych.
Dzieci w wierszach i piosenkach  złożyły serdeczne życzenia swoim rodzicom i wyraziły miłość, wdzięczność za dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie. Wykonały również taniec, który przyprawił rodziców o zachwyt i wzruszenie oraz dumę ze swoich pociech. Braw nie było końca. Po zakończonym programie artystycznym uczniowie wręczyli rodzicom samodzielnie przygotowane laurki i portrety. Atmosfera uroczystości była bardzo radosna i rodzinna a jej uwieńczeniem  był wspaniały tort przygotowany przez rodziców.

Więcej…
 
Dzień otwarty w klasie 1a PDF Drukuj Email

 

W przeddzień Dnia Matki,  25 maja, w klasie 1a odbyły się 3 godzinne zajęcia otwarte pod kierunkiem wychowawców: p. Anny Siporskiej, p. Arkadiusza Jeruzala i p. Justyny Grotek. Były one dedykowane wszystkim przybyłym mamom.  W czasie lekcji, dzieci dały pokaz swoich umiejętności z zakresu wszystkich edukacji, z wykorzystaniem tradycyjnych oraz interaktywnych metod nauczania. Po zajęciach odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem „Jem drugie śniadanie”.  Z pomocą przybyłych na zajęcia mam, uczniowie „wyczarowali” zdrowe, kolorowe kanapki i owocowe szaszłyki.  Zajęcia zakończyło wspólne śniadanie, podczas którego dzieci z apetytem zjadły to co same sobie przygotowały.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 86