Dziś jest:

Poniedziałek
18 października 2021

Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René

Do końca roku zostało
75 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieTurniej Gier i Zabaw Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych Świętokrzyskiej Miniolimpiady na rok szkolny 2016/2017 PDF Drukuj Email

 

1 czerwca w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO odbył się Turniej Gier i Zabaw dla uczniów klas I – III. Po raz drugi zorganizował go Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Nasi uczniowie trenujący pod kierunkiem p. Katarzyny Marynowskiej i p. Sławomira Góry zajęli w nim drugie miejsce. W zawodach wzięli udział następujący uczniowie: klasy pierwsze – Natan Nowak, Filip Brociek, Oliwier Ćwik, Martyna Sypniewska, klasy drugie: Michalina Jama Gabriela Kiec, Bartosz Kogut, Malwina Konwa, Oliwier Góralski, Oskar Krawczyk, Alan Machula, Mateusz Marynowski, Tatiana Miśkiewicz, Julia Rakoczy, Julia Rutkowska, Filip Witek, Baran Agata, Hubert Masternak, Nikola Mazur, Lena Krzysztoń, Zuzanna Zagraj, klasy trzecie: Zuzanna Godos, Kozieł Agnieszka, Jakub Mazur, Michał Sobólski, Aleksander Walczyk, Grabowski Dawid, Julia Sikora, Angelika Zięba, Patrycja Zięba, Roksana Głąbień, Dominika Karwacka, Jakub Sobolewski, Klaudia Banaszek, Piotr Czekaj, Miśkiewicz Dawid, Środoń Maksymilian, Środoń Miłosz.

Więcej…
 
Dzień Dziecka na sportowo. PDF Drukuj Email

 

2 czerwca na obiektach sportowych otaczających szkołę odbyły się zawody uczniów klas 0 – III. Dzieci w dwóch grupach rywalizowały ze sobą uczestnicząc w wyścigach i zabawach. Do konkurencji przystąpili nie tylko uczniowie ale również dyrektorzy i panowie konserwatorzy. W przyjaznej atmosferze i sprzyjającej aurze nasi uczniowie nie tylko bawili się, lecz również uczyli jak zdrowo i aktywnie można spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Jest to ważne chociażby z tego względu, że już wkrótce zaczną się wakacje.

Więcej…
 
Dzień Dziecka w Fiku - Miku. PDF Drukuj Email

 

Dzieci z klasy 2a Dzień Dziecka spędziły w wyjątkowy sposób. Wraz z wychowawczyniami: p. Urszulą Rafałkowską i p. Edytą Kłos w dniu 1 czerwca   udały się do sali zabaw Fiku - Miku w Ostrowcu Św. Jest to plac zabaw, gdzie dzieci mogą miło i pożytecznie spędzać czas. Tor przeszkód ze zjeżdżalnią do basenu z piłeczkami, plac zabaw do wielkich skoków i zabaw, duża przestrzeń na bieganie - to część atrakcji, jaka czekała na naszych milusińskich. Obiekt jest dostosowany do wymagań i potrzeb dzieci w różnym wieku, toteż każdy znalazł coś dla siebie i aktywnie spędzał czas zaspokajając tym samym naturalną w tym wieku potrzebę ruchu. Po udanej zabawie na dzieci czekał poczęstunek. Po prawie 2 - godzinnej zabawie wróciliśmy do szkoły.

Więcej…
 
Bieg po zdowie PDF Drukuj Email

Klasa 4b uczestniczyła w programie „Bieg po zdrowie”. Podczas lekcji uczniowie zwiększali wiedzę i umiejętności na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Zajęcia odbywały się w formie ćwiczeń i dyskusji wzmacniających aktywne uczestnictwo uczniów. Wykonywali oni różne zadania: lista zdań proasertywnych, schemat wywiadu z osobą niepalącą, lista negatywnych konsekwencji palenia papierosów, plakaty „Palenie szkodzi”. Uczniowie chętnie wykonywali zadania, mieli ciekawe pomysły, spostrzeżenia i refleksje, które sprzyjały identyfikowaniu się z omawianą tematyką.
K. Suska, E. Orczyk

Więcej…
 
Największy piegus w świetlicy PDF Drukuj Email

Po lekcjach w świetlicy szkolnej czekały na dzieci kolejne atrakcje.Chwila odpoczynku i dmuchamy balony, które posłużyły nie tylko do dekoracji ale też do zabawy czyli tańca  w dwójkach z balonami, oczywiściw w rytm muzyki.Uciechy było sporo balony zmieniały miejsce a dopingujący śpiewali chórem ,,O cziłała”. Jako że dzień upływał, powodzeniem cieszyła się konkurencja polegająca na karmieniu się domowymi, ekologicznymi powidłami morelowymi. Śmiechu było co niemiara, bo choć pyszne to trudno jeść gdy ma się zawiązane oczy. I w końcu: kto ma najwięcej piegów? Okazało się , że Helenka, a to za sprawą jej drużyny, która najsprawniej udekorowała koleżankę. Uczniowiei sprawdzili się też pod względem sprawnościowym w zawodach drużynowych, w rzutach do celu różnymi przyrządami.

Więcej…
 
Zabawa na całego, czyli Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email

1 czerwca to jedno z najweselszych i najmilszych dla dzieci świąt w kalendarzu. Dlatego też wychowawczynie pełniące dyżur w godzinach dopołudniowych w świetlicy, postanowiły zorganizować gry i zabawy dla swoich podopiecznych, aby każde dziecko tego dnia mogło poczuć się radośnie. Pierwsza propozycja, to zabawa „Magiczna rękawiczka”- grupa dzieci zasiadła w kole i za plecami podawała sobie rękawiczkę w taki sposób, aby dziecko siedzące w środku nie mogło się zorientować, w którym miejscu znajduje się przedmiot. Następnie uczniowie podzieleni na dwie drużyny, przystąpili do zabawy „Leśne abecadło”. Zasiedli oni przy stoliczkach, a ich zadaniem było wypisać jak najwięcej zwierząt na wskazane litery. Zwieńczeniem tej części zabaw był wyścig z balonami – polegający na rywalizacji dwóch drużyn, których przedstawiciele musieli pokonać slalom z balonem na tacy. Po krótkim odpoczynku dzieci znów ochoczo rozpoczęły konkurencje.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 86