Dziś jest:

Poniedziałek
18 października 2021

Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René

Do końca roku zostało
75 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieMam Talent 2017 PDF Drukuj Email

Zgodnie z tradycją naszej szkoły Samorząd Uczniowski zadbał o to, by Dzień Dziecka jak zwykle obchodzony był nietuzinkowo. Obyła się bowiem kolejna edycja konkursu Mam Talent.  Do występów, na zaprzyjaźnionej scenie ODK Malwa, zgłosiło się 18 uczniów, którzy zdecydowali ujawnić swoje talenty nie bając się zmierzyć ze swoimi słabościami, nieśmiałością i ciężko pracowali żeby wypaść wspaniale. W ich wykonaniu mogliśmy podziwiać popisy taneczne, gimnastyczne, recytatorskie, śpiewacze. Rewelacyjna publiczność tj. nasi uczniowie i nauczyciele, reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowała, oklaskiwała i wspierała jak tylko mogła wykonawców – koleżanki i kolegów, z którymi na co dzień mają kontakt jedynie na szkolnych korytarzach.

Więcej…
 
W gospodarstwie agroturystycznym u pana Januchty. PDF Drukuj Email

 

Nie tylko zimą, na kuligu  można tu spędzić wesoło czas. U progu lata, pan Januchta – sympatyczny gospodarz z przyjaznego dla dzieci gospodarstwa przygotował dla najmłodszych wiele ciekawych atrakcji. Skorzystały z tego dwie klasy pierwsze: 1 a oraz 1 b, które w ramach integracji,  14 czerwca, pod opieką swoich wychowawców: p. Anny Siporskiej, p. Arkadiusza Jeruzala, p. Jolanty Bugajskiej, p. Wioletty Szymańskiej i p. Justyny Grotek udały się tam na wycieczkę. Najpierw była prawie godzinna przejażdżka lasem, potem zabawy sportowe, spotkanie ze zwierzętami, grill i dyskoteka dla tych, dla których ruchu było wciąż mało. Czas spędzony tak aktywnie minął bardzo szybko. Jeśli tylko dopisze zimą śnieg wrócimy tu na pewno.

Więcej…
 
Sukces plastyczny Ani Szczygieł i Mai Bieleckiej PDF Drukuj Email

 

W poniedziałek, 12. czerwca w Księgarni TAK Czytam w Kielcach odbyło się spotkanie podsumowujące trzecią edycję Konkursu Plastyczno-Literackiego. Uczniowie mieli do wyboru trzy tematy prac:
1. „Moja bajka z Puszczy Jodłowej”
2. „Na tropie skarbów Ziemi Świętokrzyskiej”
3. „Ach kieleckie, jakie cudne!”
Do konkursu z naszej szkoły przystąpiły dwie dziewczynki z klasy 4d: Ania Szczygieł i Maja Bielecka. Ania zdobyła I miejsce a Maja wyróżnienie. Zwyciężczynie zostały zauważone spośród blisko 500 dzieciaków biorących udział w zabawie, więc powodów do dumy nie brakuje.

Więcej…
 
Świętokrzyskie cudne i sercu bliskie… wiedzą o tym dzieci z 2b i 2e PDF Drukuj Email

 

8 czerwca 2017 r.  na  wycieczkę klasową  pojechali uczniowie klasy 2 b i 2e pod opieką wychowawczyń  p. Elizy Adamskiej i p. Jolanty Wielgus oraz p. Katarzyny Marynowskiej. Na początku  odbyliśmy wspaniałą podróż do świata nauki i techniki. To za sprawą wizyty w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. Celem wycieczki była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Gościliśmy również w odrestaurowanych wnętrzach dawnego dworu starostów chęcińskich, gdzie degustowaliśmy przepyszne naleśniki. Urzekły nas piękne dworskie wnętrza, jak również zadbane ogrody, a zwłaszcza ogród doświadczeń.  Po wizycie  w Podzamczu udaliśmy się na Zamek Królewski w Chęcinach, gdzie poznaliśmy historię zamku, który zbudowano na przełomie XIII i XIV wieku.

Więcej…
 
Wycieczka do Magicznych Ogrodów PDF Drukuj Email

 

6 czerwca klasy 2a wraz z wychowawczyniami: p. Urszulą Rafałkowską i p. Edytą Kłos i 2 f z p. Beatą Budułą uczestniczyły w wycieczce do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” - parku tematycznego w Janowcu. To czarodziejskie miejsce urzekło wszystkich tajemniczością, różnorodnością barw i ilością cudownych zapachów.
Park składa się z kilkunastu krain tematycznych i ich mieszkańców, do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew i krzewów oraz pachnących, kolorowych kwiatów. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające pobudzaniu zmysłów i zdobywaniu nowych umiejętności. Znajdują się tam także miejsca odpoczynku i tajemnic. Dzieci bawiły się w krainie Bulwiaków, na Robankowej Łące, Smoczym placu zabaw i dmuchańcach, odwiedziły krainę wróżek Smużek i włochatych Mordoli.

Więcej…
 
Bezpieczne wakacje PDF Drukuj Email

W dniach 05.06 – 07.06.2017r.  odbyło się  spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej. W zorganizowanym spotkaniu uczestniczyli  uczniowie klas młodszych i starszych szkoły podstawowej.  Celem prelekcji było omówienie zagrożeń czyhających na dzieci w okresie wakacyjnym np. w wodzie, na drodze, w domu, w lesie. Funkcjonariusz zwrócił uwagę uczniów na zagrożenia płynące z korzystania z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalania ognisk, organizowania zabaw w niebezpiecznych miejscach.  Pan Michał Sitarski przypomniał uczniom o tym, jak zachować się w sytuacji trudnej, o zachowaniu własnego bezpieczeństwa, powiadomieniu odpowiednich służb pod numerami alarmowymi.
E. Orczyk

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 86